Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Traja pátrači

V utajení

Jak to bude s těmi pátrači? První aktivita v novém eTwinningovém projektu Traja pátrači

Takový pátrač či detektiv musí často pracovat v přestrojení. Musí se umět zamaskovat, aby nebyl poznán a odhalen.

Jak se s tímto úkolem vypořádaly děti z 1. oddělení školní družiny se můžete podívat ve fotogalerii.

Nejdříve byla nutná pořádná příprava, pátrači se vyfotili, jejich fotografie se vytiskly na formát A3 a pak už následovala tvořivá práce. Děti měly za úkol v omezeném čase upravit svůj portrét pomocí tří prvků. Jednotlivé "součástky" maskování si mohly vypůjčit v půjčovně (šablony) nebo samy vytvořit. Drobné detaily mohly dokreslit.

Všichni úkol zvládli a chválím prvňáčky, kteří si s prvním úkolem bravurně poradili.

To ovšem ještě není všechno, naši pátrači se ještě pokusí své portéty rozmluvit a představit se tak svým projektovým kamarádům ze Slovenska a Polska.