Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Traja pátrači

Zkrášlovací křeslo - to je ale vynález!

...aneb plníme úkoly od slovenských kamarádů

V eTwinningovém projektu Traja pátrači jsme od slovenských kamarádů z Ilavy dostali tento kreslící úkol. Tzn. slovenští druháci "vynález" popsali a naším úkolem bylo jej popisu nakreslit - vypátrat :)

SKRÁŠĽOVACIE KRESLO

Bolo by vyrobené z príjemného kvalitného materiálu, najlepšie z kože. Bolo by otočné s možnosťou posúvať sa nielen do strán, ale aj nahor a nadol. Malo by opierky na ruky a operadlo, z ktorého by vyčnievalo niekoľko pohyblivých ramien. Každé z nich by plnilo inú úlohu: jedno by umývalo vlasy, iné masírovalo pokožku hlavy, fénovalo, rozčesávalo, strihalo, farbilo, natáčalo, kulmovalo či žehlilo vlasy, aplikovalo pleťovú masku, púdrovalo, dávalo make up, maľovalo oči, ústa. Ďalšie ramená by boli zakončené spätnými a zväčšovacími zrkadlami, aby každý zákazník mal možnosť  detailne sledovať celý priebeh skrášľovania. Na jednej opierke na ruky by mohol byť primontovaný malý stolík, kde by si mohol každý položiť svoj nápoj alebo jedlo. Na spodnej strane kresla by bol reproduktor, z ktorého by vychádzala príjemná relaxačná hudba.

Úkol se váže k hledání národních vynálezů, zadání úkolu a slovenské vynálezy a vynálezce najdete ZDE (číslo 5).

Obrázky tvořily děti v obou odděleních družiny.