Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Traja pátrači

NEJstrašidelnější hádanky a focení

Pátrači z družiny hádali a také netradičně fotili strašidelné pohádkové bytosti

Se slovenskými kamarády tvoříme STRAŠIHÁDANKY do Lexikonu pohádkových postav - NEJstrašidelnější pohádková bytost

STRAŠIHÁDANKY 1 (slovenské hádanky o českých NAJstrašidelnejších bytostiach):

1. Majú chvost a ostré rohy, kopyto miesto jednej nohy. Pod kotlami prikladajú,ohňom, sírou zapáchajú. (čerti)

2. Zelené vlasy, vypúlené oči,od rána do večera nohy si močí. Na vŕbe sedí, do vody hľadí. Z fajky si čadí, komu to vadí? (hastrman)

3. Na ľudí číha, čary stále robí, potom sa všetkým iba zle vodí. V čarovnej knihe kúzla si číta, najkrajšiu princeznú o ruku pýta. (černokněžník)

4. Spln mesiaca láka ich, bojíš sa chodiť kolo nich. Do noci vyjú, občas sa bijú. (vlci)

5. Tajomné svetlo v diaľke si svieti, vraj sú to duše neživých detí. Nerobí dobre, kto za nimi kráča, v hlbokom močiari ľahko sa zmáča. (bludičky)

STRAŠIHÁDANKY 2 (české hádanky o slovenských NAJstrašidelnejších bytostiach):

6. Stará a ošklivá je tahle bába zlá. Chytá malé děti, létá na koštěti. (Striga)

7. Jde z ní chlad a zima, není to žádná psina. V ruce ostrou kosu má, běda tomu, komu s ní nad hlavou zamává. (Smrtka)

8. Hluboké a velké kapsy má, zlobivé děti do nich naskládá. Obluda to strašná je, krajem se sem a tam potuluje. (Krum)

9. Ve dne je to člověk, v noci zvíře. Měsíc, když v úplňku je, obluda naň vyje, lidem při tom připadá, že jim krev pije. (Vlkodlak)

10. Má ruce jak lopaty, sílu jako hrom, sedláka i s vozem unese a vezme si ho dom. (Obryně)

A takto jsme dnes strašidelné bytosti z hádanek fotili:

Striga:

Smrtka:

Krum:

Vlkodlak:

Obryně:

Čert:

Hasrtrman:

Černokněžník:

Bludičky:

A momentky z dnešního strašidelného focení. Používali jsme aplikaci v iPadu Photo Booth.

Předmět
Kontrola captcha