Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Učíme se

Kde strávil Albrecht z Valdštejna svůj poslední den?

Tak to se zeptejte šesťáků, kteří toto místo navštívili během svého školního výletu.

Sraz jsme měli brzy ráno (už v 6:30) na vlakovém nádraží, v Plané jsme přesedali na jiný vlak, který nás dovezl až na místo určení - Cheb.
Cestou z vlakového nádraží na náměstí jsme pozorovali časovou přímku města.
Navštívili jsme muzeum. Viděli jsme výstavu vah a měřidel Jana Mynáře, který muzeu zapůjčil svou soukromou sbírku. Tato výstava se hodila šesťákům do fyziky. Byli velmi udivení, jaké váhy se dříve použivaly. Další expozice se týkaly převážně Albrechta z Valdštejna. Děti se dozvěděly zajímavé informace, dokonce viděly místnost, kde byl Valdštejn zabit.

Po krásné prohlídce muzea se skvělou paní průvodkyní jsme si dali hodinový rozchod po náměstí. Setkali jsme se u kašny, kam někteří hodili minci a přáli si různá přání. Vyplní se jim??
Zašli jsme si na oběd do místní jídelny "Mlíčnák". Oběd si každý vybral podle chuti. Všem moc chutnalo.
S plným žaludkem a spokojeni jsme si to štrádovali na Chebský hrad. Prohléhli jsme si kapli, šli po tajných, starých schodech do Alchymie. Kousek od kaple byl uvezněn zloděj. Ráďa s Kristýnkou si zahráli dámu. Nakoukli jsme i do mučírny a zbrojnice.

Z hradu jsme se přesunuli do lanového cetra. Tam se nám tedy líbilo velice. Nejdříve jsme byli proškoleni, jak být správně zajištěn a jaké karabiny jsou na co. Někteří si nebyli jisti, že zvládnou velký okruh, a tak šli na menší. I ten byl pro některé oříškem. Závěrem lanového centra byla houpačka, která sklidila největší nadšení všech. Vyhoupli jsme se do výšky 12 m a potom na odpočítávání a nebo na raz jsme se zhoupli volným pádem dolů. Pecka!

Domů se nám moc nechtělo, takže jsme o 2 minuty zmeškali vlak. Děkujeme maminkám Hruškové a Radošové a pánům Veřtatovi a Šilbochovi za záchranu a dopravu z Plané až domů. Adrenalinu jsme si užili až až. :)

Více fotografií najdete v GALERII.