Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Strašidelné rejdění

Jaká byla letošní oslava Halloweenu se dočtete zde a nezapomeňte si prohlédnout fotografie

Tradice Halloweenu, kdy se svět živých a neživých přibližuje, se už několik let u nás ve škole zachovává.   Každý rok před podzimními prázdninami pořádáme Strašidelný rej, na jehož realizaci pro veřejnost se podílí jak zaměstnanci, tak i žáci.

Letos se všichni nebojsové sešli s rozsvícenými lampiónky v pátek večer 24. října v 18.00 u hřbitova, odkud se mnohahlavý průvod vydal na cestu za strašidly. Průvod vedly dvě strašidelné „nevěsty", které po projití ztemnělé Stráže zavedly zástup na místo, odkud se malé skupinky odvážlivců vydaly mezi přízraky a duchy.

Po strašení se všichni navrátilci a posléze i strašidla (jinak žáci naší školy) mohli ohřát u ohně a občerstvit se. Jak je tento svátek magický, je vidět i z toho, že každým rokem se tu setkávají všechny generace a přijíždějí i již odstěhovaní žáci s rodiči a kamarády.

Atmosféru z průvodu, ze strašidelné "stezky odvahy" a přímé aktéry vám přiblíží fotogalerie - galerie1, galerie2.