Kategorie: Aktuálně

"Hejbací obrázky"

Konečně se dočkali ti, kterým nestačí prohlížení fotografií.

V několika příspěvcích a komentářích se objevoval názor: "Fotky dobrý, ale videa by nebyla?"

Školou povinní ví, že na konci loňského kalendářního roku byla pořízena školní digitální kamera a že se celý půlrok pilně natáčelo. Kde jsou ale pohyblivé obrázky? Na kazetkách, přátelé.

Jednak byste ve sbírce školních počítačů nenašli žádný, který by zpracování videa bez problémů zvládl, a pak chyběl vhodný software (program) na jejich zpracování.

Dnes už je všechno jinak. Jak bylo uvedeno v jiném článku, program jsme objednali jako odměnu za body získané v Recyklohraní na konci školního roku. Nový počítač byl pořízen z výdělku letošního školního plesu a bude umístěn v Multimediální učebně. K němu ze stejného zdroje přibyl ještě externí disk, takže o zálohu fotografií a videí se .. snad .. nemusíme bát.

Od září začnou dvě skupiny navštěvující volitelný předmět Digitální fotografie a video pilně stříhat a vy se pohyblivých obrázků dočkáte.

Už teď ale můžete navštívit Videotéku a ochutnat z nabídky lednového SOLASIDA.