Kategorie: Aktuálně, Žáci a jejich práce, Učíme se

Síť kamarádství

... páťáci si zkusili prostorovou tvorbu

V první části se pomocí barevného krepového papíru pokusili vizualizovat svoje vzájemné vztahy uvnitř skupiny (třídy).
Každá barva představovala jeden "typ vztahu" (přátelství, laskavost, školní úspěšnost a ochota pomoci s učením druhým, smysl pro humor, společné zájmy). Jednou barvou mohli dokonce děti vyjádřit k někomu i své výhrady ( tuto možnost mohli, ale nemuseli využít)
Zviditelnit si svoji vztahovou síť bylo myslím pro všechny zajímavé, zábavné, překvapující, někdy i náročné.
Velice hezký byl moment sounáležitosti a vědomí toho, že "jsme součástí výtvarného díla".

Ve druhé části se žáci rozdělili do skupin podle toho, s kým byli v síti nejvíce propojeni.
Z prostorové tvorby přešli na papír a společně ze svých barevných stuh vytvořili koláž (libovolné téma).
Moc jsme si to užili a opět můžeme potvrdit...

" umění = způsob komunikace a poznávání (se) "