Kategorie: Aktuálně, Informatika, Žáci a jejich práce

Astronom Péťa

Čtvrťáci malovali podle popisu.

Na začátku informatiyk dostaly děti list s následujícím popisem:

Můj kamarád astronom Péťa je drobné, štíhlé postavy. Má husté hnědé vlasy, zpod kterých mu vykukují šibalská modrá očka. Ostrý, pihatý nos vyzývavě trčí nad usměvavými ústy. A uši? Trochu odstálé uši mu vlastně ohromně sluší.
V drobných ručkách stále něco drží. Nejčastěji dalekohled, aby mohl pozorovat hvězdy.
Břicho byste těžko hledali, zato z nohavic čouhají obrovské nohy. Snad proto Péťa rozhodně nechodí tiše jako myška.
Má rád modrou barvu a také své tričko s kometou.

Někdo si důležité informace podtrhal, někdo si je vypsal a někdo je ignoroval ( :( )

A takhle se podařilo astronoma Péťu zachytit:

Použitý text (s lehkou úpravou): STARÁ, Ester. Žvanda a Melivo: Cvičení na rozvoj slovní zásoby. Vyd. 1. Ilustrace Milan Starý. V Praze: Knižní klub, 2008, 94 s. ISBN 978-802-4221-885

Předmět
Kontrola captcha