Kategorie: Aktuálně, MyslIQ

Dvanáctý MyslIQ - druhý běh

Imaglee - Fantastické karty

Dnes jsme si na kroužku představili Imaglee - Fantastické karty.
Včera nám přišly objednané dvě krabičky karet. Fantastické karty, které nás lákaly a chtěli jsme je vyzkoušet, Imaglee - dvakrát padesát karet s čísly schovanými v obrázcích. Díky číslo-obrázkům karty umožňují hrát hry jak číselné, matematické, tak hry příběhové, tedy slovně-kreativní. Fantastické karty jsou navrženy tak, aby hráče inspirovaly k úpravám stávajících známých her, ale i k tvorbě her vlastních.

2 krabičky = den x noc = 100 karet = 2 x 5 sérií čísel 0 - 9 = ???

Dnešní seznámení:

1) Najdi čísla v denním a nočním balíčku? Kde a jak se čísla ukrývají?
2) Najdi další jinou souvislost na kartách.
3) Najdi logiku karet podle barev.
4) Najdi souvislosti na zelených a modrých kartách? Vysvětli.
5) Najdi, co označují černobílé karty. S jakými kartami mají  souvislost?

První hry:

1. Číslovaná
Vymýšlení příkladu karet z ruky na kartu v odkládacím balíčku

2. Matematický výsledek
Obdobná hra s předchozí s pěti různými kartami, jedna karta je výsledek a čtyři karty na vytvoření příkladu. Kdo dřívě najde řešení?

3. Příběh
Vymýšlení příběhu ze čtyř karet různých barev.

4. Pantomima
Hádání obrázku na kartě pomocí pantomimy.

To už dnes byl konec (po velkém výletu), ale karty budou mít děti stále k dispozici pro své hry. Společně si vyzkoušíme další různé obměny her a děti se hlavně těší na svoje vlastní vymýšlení her. Máme založené desky, do kterých své nápady mohou zakládat. Filip během posledních pěti minut vytvořil hru: Nekonečný příběh

O dalších nápadech a využití vás budeme informovat.

Jinak vše potřebné o kartách najdete např. zde http://imaglee.com/ nebo Fantastické karty na facebooku

Odkaz na náš článek na facebooku Fantastické karty

Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , - odpovědět

Dnešní ráno jsme hraní rozjeli na plné obrátky. Svištěla "přebíjená" na čas 5 a obměna "číslované".