Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Země má svátek

Na Velikonoční pondělí připadá letos ještě jeden svátek - Den Země. Aby ten náš strážský kousek planety mohl důstojně svůj svátek oslavit, vyrazili jsme jej společně před prázdninami uklidit.

Prošli jsme celou Stráž a blízké okolí, pytle na odpad se postupně plnily a před obědem jich byla u školy pěkná hromada. Kromě papírů, PET i skleněných  lahví, plechovek od nápojů a jiných obalů našly a sebraly děti opravdu "poklady". Boty, rukavice a jiné oblečení, pneumatiky, krycí plachtu, balík skelné vaty, porcelánového slona, tašku plnou mrtvých živočichů ... až se nechce věřit, že tohle někomu stojí za to odhodit ve vsi, kde jsou nádoby na odpad na každém rohu a sběrný dvůr otevřený dvakrát v týdnu.

Další fotografie ZDE.

Děkujeme úřadu městyse za pomoc při svozu odpadu. A děkujeme všem, kteří ví, kam odpad patří.

icon , - odpovědět

... škoda ale, že stačí pár dní a jeden pomlázkový den a můžeme vyrazit znovu :(