Oficiální stránky českých debrujárů

Školní rok 2007/2008

Školní rok 2005/2006

20. února 2006 - Ocelové město

Malý debrujár nemá nikdy klid. Malý debrujár pořád plní nějaké úkoly a soutěží. Malý debrujár pořád něco zkoumá a vynalézá. A naši debrujáři se vydali za tajemstvím Ocelového města.

AlešAutíčkaLukáš

15. února 2006 - Debrujáři ze Stráže televizními hvězdičkami

Ve středu 15. února zavítali debrujáři ze Stráže u Tachova do pražského studia České televize. Čtěte zde. Fotoreportáž najdete samozřejmě ve fotogalerii.

12. prosince 2005 - Příprava na Vánoce

I debrujáři slaví Vánoce. proto bylo třeba se na ně pořádně připravit. Mramorovali a mramorovali, až vymramorovali krásná vánoční přání.

14. října 2005 - Einsteinění ve Stříbře

Kdo jiný že?Alfréd si hlavu lámeÚspěšné družstvo

Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

Školní rok 2004/2005

12. až 14. května - Dny muzeí v Praze

Vyprávění o letošním muzeiním setkání debrujárů a účasti našich zástupců, si můžete přečíst tady. A ve fotogalerii na vás čeká celá řada zajímavých fotografií.

Einstein 2005Letošní debrujárská soutěž

Tradiční soutěž debrujárských klubů tentokrát k roku fyziky s názvem EINSTEIN 2005 a rozšířenou o možnost účasti všech dalších zájemců z řad široké veřejnosti připravila Jitka Soukupová ze Stříbra a spolupořádat ji budou i naši debrujáři.

Od počátku roku 2005 se budou debrujáři setkávat s množstvím úkolům. Nejlepší řešitelé budou pozvání v říjnu 2005 do Stříbra (Ti naši to nebudou mít daleko), kde proběhne finálové setkání.

Nej... vánoční řetěz

Máme hotovoNa vánoční besídce byly vyhlášeny výsledky soutěže o Nej... řetěz. Podrobnosti najdete zde.

Výroba svíček

Tradici již má náš vánoční trh. Debrujáři přispěli svojí troškou do mlýna a vyrobili sadu medových svíček. A takhle to vypadalo: jednou a podruhé.

Vítězné setkání v Litomyšli

O víkendu 15. - 17. října 2004 proběhlo v Litomyšli finále soutěže klubů malých debrujárů nazvané "SETKÁNÍ 2004".
Přes 120 účastníků z 18 klubů celé republiky změřilo své síly v mnoha náročných úkolech. Součástí akce bylo také netradiční představení jednotlivých klubů a jejich aktivit. Aleš vypráví
Francouzští hosté nevycházeli z údivu, co všechno čeští debrujáři na svých schůzkách dělají a jak si s úkoly umí poradit.
Strážští debrujáři v měření sil jednotlivých klubů vyhráli a úplně těsně za nimi skončily kluby ze Stříbra, takže náš region slavil nebývalý úspěch!
Na úspěchu strážských debrujárů měl nemalý podíl nejmladší účastník "Setkání 2004" sedmiletý Aleš Komárek, který všechny přítomné nadchl při prezentaci strážského klubu, a tak pomohl klubu k vítězství i nad mnohem staršími soutěžícími.
Nejvíce bodů debrujáři ze Stráže nasbírali i při plnění úkolů po městě Litomyšli a v poslední velmi akční bodované části byli také skvěle sehraní.
Prvenství získali pro klub tito jeho zástupci - Aleš Komárek (2.tř.), Anna Jakešová (3.tř.), František Veselý (5.tř.), Jaroslava Pachlová (7.tř.) za vedení Terezy Pachlové (Gymnázium Tachov).
Velký dík patří i mamince Aleška Žanetě Komárkové, která pro prezentaci klubu namalovala obří leporelo.
Příští rok se bude soutěžit ve Stříbře, poprvé tak nebudou strážští debrujáři jako vždy nejvzdálenějšími účastníky!

Draka je třeba také vyzkoušetJe podzim. A na podzim se pouští draci. A nebyli by to debrujáři, kdyby si nezkusili nějakého toho létavce vyrobit. A nejen vyrobit, ale také vyzkoušet. Teď už ví jak na to a příští rok mají asi vítězství z drakiády v kapse.

Takhle vyrábí draka Martin a Alfréd
Anička a její létavec
Alfréd při odletu
Andrea hezky v klidu

Na konci prázdnin navštívili naši školu Debrujáři z Francie. Lámali si hlavu nad hlavolamy, odhalovali tajemství výroby Kamene mudrců, zpívali, hráli si na malíře.

Fotografie z jejich návštěvy najdete ve fotogalerii, článek o jejich návštěvě v rubrice Napsali o nás

Školní rok 2003/2004

Otřesení Francouzi
Francouzská výprava, která se přijela podívat do NTM na české debrujáry, byla otřesena! Více čtěte zde.

Debrujáři na Dni muzeí v Praze

Několik fotek na téma"Co se dá postavit ze špaget"

A jako záloha číslo dvě je tu fotka s mnoha modelkami předvádějícími svá trička. Aby nedošlo k omylu, Dan není modelka, ale model apředvádí Lukášovo tričko (Lukáš zmizel ze školy dřív, než mohl být vyfocen). Na snímku si povšiměte postavy ležící zleva doprava (pro lepší popis - ta blonďatá velká), to je Míša Němcová, toho času konající praxi ve školní družině.

Tak TADY najdete Debrujáry jako takové