Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., Všudybýlek

Pohled zpátky - Den Země v VII. třídě

Dne 22. 4. 2009 se na naší škole uskutečnil projekt „Den Země".

Každá třída měla jiný program, např. 9. třída uklízela školní pozemky a obec, 8. třída uklízela nepořádek po bouřích a vandalech na skalkách a my, 7. třída, jsme se „toulali" po Stráži a dělali rozhovory s lidmi, které jsme po cestě potkali. Celkem to bylo 33 lidí.
Ptali jsme se např. na to, zda ví, co je za významný den. - Pouze 33% nám odpovědělo, že Den Země.
Další otázka byla: Třídíte odpad? - Tady se ukázalo, že 94% odpad třídí a zbývajících 6% by to mohlo aspoň zkusit.
Otázku číslo 3 zvládly i některé děti ve školce, její znění bylo: Znáte barvy kontejnerů? - Tady úspěšně odpovědělo 91% lidí a těch 9% mělo od nás nápovědu s ukázkou, čímž jsme vykonávali taktéž jakousi osvětu.
A poslední otázka zněla: Jaký druh odpadů recyklujete? - Skoro většina třídí základ, to je plast, sklo a papír (pokud ho nepálí), elektro odevzdávají a bioodpad recyklují většinou ti lidé, kteří bydlí v baráku, a to tak, že mají kompostéry.
Po dokončení našeho projektu jsme se šli podívat na skalky a musíme uznat, že osmáci zde odvedli dobrou práci, když opravili a vyčistili tamní studánku.