Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Krajský přebor mládeže v Rapid šachu

V sobotu 16. 4. proběhlo v Klatovech 6. kolo krajského přeboru mládeže v Rapid šachu.

Jako rapid šach (zkráceně rapid) se označují takové šachové partie, ve kterých je čas přidělený jednomu hráči na partii mezi 15 a 60 minutami včetně. To je méně než ve vážné partii a více, než v partii bleskové. Většinou se hrává tempem 25 minut nebo 30 minut na partii. Hraje-li se například tempem 30 minut na partii, značí se takové tempo 2x30 minut - každý z hráčů má tedy na hodinách při zahájení partie 30 minut.
Šachová partie v rapidu se hraje podle standardních šachových pravidel hry, turnajová pravidla se poněkud liší. Hra končí buď výhrou nebo remízou, přičemž v případě vyčerpání času některého z hráčů na šachových hodinách, ten kdo překročil čas prohrává. Na rozdíl od vážné partie hráči nemusí partii zapisovat. (*)

Krajský přebor se skládá ze šesti kol. V tomto šestém, závěrečném, si na výbornou vedla Barborka Nováková, když uhrála 7 bodů ze sedmi partií. Stala se tak vítězkou kola a současně i celkovou vítězkou krajského přeboru. Skvělým umístěním se kvalifikovala na Mistrovství ČR v Rapid šachu, které se bude konat 10. -11. 6. 2016.

Báře gratulujeme a držíme palce.


* zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rapid_Šach

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.