Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

NARUBY

Když mají učitelé svátek a za katedrou stojí deváťáci.

Ve středu 28. března získala naše škola 15 nových učitelů. Této role se ujali naši deváťáci. Ve dvojicích, někdo i sólo, strávili den v jedné z nižších tříd. Někdo vyučoval tři, někdo 4 hodiny.

Jaký čas věnovali přípravě a jak byla dostatečná, to by vám asi řekli sami. Z pozice pozorovatele bylo zajímavé sledovat, jak se se svou novou rolí jednotlivci popasovali, jak dokázali vysvětlovat či reagovat na otázky. Také jak své zkušenosti z pozice žáka dokázali přenést do své učitelské práce či jak moc ji berou vážně.

Poslední vyučovací hodinu si celý první stupeň užil sportovní aktivity a druhý aktivity vyžadující spolupráci.

Tak takové to je, když se role vymění:

Podělíte se s námi o vaše postřehy?

Další fotografie jsou k vidění v galerii.