Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Na návštěvě u tachovských hasičů

aneb Vlakem na exkurzi

Ve středu 12. září byla ve Stráži hlášena odstávka elektřiny, proto jsme na tento den naplánovali celoškolní exkurzi. Naším cílem se tentokrát stala návštěva tachovské stanice Hasičského záchranného sboru.

Pro přesun jsme zvolili vlak. Už to se ukázalo býti adrenalinovým zážitkem. Potvrdí nám ČD objednávku? Když jsme včas zaplatili jízdenky, posílí ČD pravidelnou linku? Vejdeme se do vlaku? Odpovědi: ANO, ANO, JEN TAK TAK.

Cesta vlakem byla pro mnohé děti rovněž zážitkem. Některé jely vlakem prvně.

Výzvou se stal i přesun ze zastávky na hasičskou stanici. Některé nohy bolely už po pár krocích.

I to jsme zvládli.

Pak už nás čekala prohlídka stanice se zasvěceným výkladem o technice i o tom, jak se chovat v případě nebezpečí.

Prohlédli jsme si zásahová vozidla, garáže i zázemí. Vyzkoušeli jsme posilovnu, prolezli jsme auta, prozkoumali jsme plošinu.

Viděli jsme ukázku slaňování.

A kdybychom se zdrželi jen o chvilku déle, mohli jsme vidět i výjezd. Takhle jsme už jen mávali projíždějícímu vozidlu cestou zpět na vlak.

Jak je vidět z fotografií (další jsou ještě ZDE a ZDE) exkurzi jsme si užili.

Ještě jednou MOC DĚKUJEME za čas, trpělivost a odpovědi na naše otázky.

A děti z družiny stihly odpoledne už i reflexi.