Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - Vyprávíme příběh s včelkou
Kategorie: Aktuálně, Učíme se, SPOLU

Vyprávíme příběh s včelkou

V další tandemové hodině pomáhala druhákům robotická včelka.

Druháci už včelku Bee-bot znají z předcházejícího školního roku, kdy se s ní setkávali ve školní družině. Dnes ale nešlo jen o její programování (krokování). Na podložce totiž byly obrázky vyprávějící příběh o Toníkovi v ZOO. Nejdřív si děti musely obrázky pořádně prohlédnout, pojmenovat, co se na nich děje a zkusily vyprávět příběh. Po té se na cestu vydala včelka, kterou děti postupně obrázek od obrázku programovaly. Obrázky, na které včelka došla, jsme z podložky vyndavali a řadili, abychom si na konci mohli společně přečíst příběh a porovnat ho se svou verzí.

I přes počáteční váhání jsme Toníkův příběh sestavili správně, potrénovali jsme vyprávění, plánování, jednoduché programování, spolupracovali jsme, pomáhali jsme si a v neposlední řadě jsme četli.

A bez čtení se neobejdeme ani v dalších hodinách .. takže .. děti a rodiče, nezapomínejte každý den chvilku číst.