Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Matematický klokan 2019

Kam jsme letos doskákali?

Soutěž probíhá na všech školách v tentýž den. Na základních školách se soutěží ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník), Kadet (8. a 9. ročník). Úlohy jsou rozděleny do tří skupin, za 3, 4, a 5 bodů. Soutěžící vždy vybírají jednu z několika možných odpovědí. Při správné odpovědi se příslušný počet bodů přičítá, při nesprávné se jeden bod odčítá, při žádné odpovědi se ani neodčítá ani nepřičítá. Každý Cvrček hned na startu dostává 18 bodů a ostatní kategorie bodů 24.
Výsledky za školu se odesílají okresnímu koordinátorovi, který je dále zpracovává a odesílá. Po několika úrovních zpracování jsou pak vytvořeny výsledky republikové.

A takhle to dopadlo u nás:

Cvrček - max. 90 b.
Klokánek - max. 120 b.
1. Lucie Martincová 63 b. 1. Filip Bízek 99 b.
2. Natálie Veřtatová 61 b. 2. Kateřina Pilařová 79 b.
3. Adam Habart 59 b. 3. Sandra Kloudová 73 b.

Další pořadí ZDE.

A ještě:

Benjamín - max. 120 b.
Kadet - max. 120 b.
1. Jan Pilař
90 b. 1. Tereza Lavičková
66 b.
2. Barbora Nováková
48 b. 2. Barbora Horáková 60 b.
3. Eliška Turbáková
46 b. 3. Kristýna Smolová