Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Krajánek 2008

Po včerejší fotosoutěži se dnes ve školní poště objevila informace o možnosti soutěžit s krátkým filmem. Takže .. čtěte.

Krajánek 2008 - Soutěž o velké ceny pro školáky,učitele a školy s video portálem CESTYKRAJEM.CZ, Občanským sdružením Nauka 2000 a filmovým režisérem Zdeňkem Troškou.

Pořadatel

Soutěž pořádá Občanské sdružení Nauka 2000, které je spoluprovozovatel internetového video portálu o České republice www.cestykrajem.cz. Z tohoto důvodu se jedná o neziskovou akci, která má za cíl podpořit povědomí mladých lidí o České republice, naučit je pracovat s internetem, multimedii a zároveň podpořit jejich tvořivost, vyplnit jejich volný čas, jako prevenci kriminality.

Podmínky účasti

Soutěže se mohou zúčastnit žáci všech základních škol v celé ČR. Podmínkou je registrace na stránkách soutěže www.cestykrajem.cz/krajanek/, kde je třeba uvést jméno žáka, třídu, školu a jméno třídního učitele, který registraci provádí. Další podmínkou je zařízení k zachycení videa a připojení na internet.

Letoší soutěž má pouze jednu kategorii: NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V MÉM MĚSTĚ, OBCI A V OKOLÍ

Technické aspekty zasílaných snímků

• Maximální délka snímku: 1 minuta
  • Minimální rozlišení snímku: 640x480 px
  • Maximální velikost nahrávaného videa: 100 MB
  • Snímek musí obsahovat: mluvený komentář, úvodní titulek (název místa), závěrečný titulek(jméno žáka, třídního učitele a školy)

Časový harmonogram soutěže

Soutěž poběží téměř celý rok a to od 3.listopadu 2008 do 1.prosince 2009.

• 3.11.2008 - 15.9.2009 - školy mohou zasílat soutěžní snímky
  • jaro 2009 - 15.11.2009 - probíhá internetové známkování jednotlivých snímků
  • 16.9.2009 - 30.9.2009 - odborná porota složená ze zástupců internetového portálu www.cestykrajem.cz a občanského sdružení NAUKA 2000 vybírá 90 snímků, které společně s deseti nejlépe oznámkovanými postupují do další fáze soutěže
  • 1.10.2009 - 15.11.2009 - hlasování veřejnosti pomocí SMS
  • 23.11.2009 - zveřejnění výsledků na stránkách soutěže
  • 1.12. 2009 - slavnostní vyhodnocení soutěže a předání cen v Plzeňském multikině Cinestar, součástí vyhlášení bude i kulturní program

Způsob hodnocení

Hodnocení snímků bude probíhat třemi způsoby:

Hodnocení odborné poroty
Zástupci internetového portálu www.cestykrajem.cz a Občanské sdružení NAUKA 2000 - výběr 90 soutěžních snímků z celkového počtu zaslaných pro SMS hlasování - z každého okresu bude vybrán jeden nejlepší snímek tzn. 77 snímků, dalších 23 snímků bude vybráno nezávisle na regionech

Zástupci multikina Cinestar, televize Prima, televize Z1 a televize Barrandov - výběr 15 finálových snímků

Filmový režisér Zdeněk Troška - výběr vítězného snímku, který obdrží uměleckou cenu

Internetové hlasování

• probíhá od jara 2009 do 15.11.2009
  • hodnotit může každý návštěvník stránek oznámkováním patřičného videa podobně jako ve škole od 1 do 5
  • 10 nejlépe hodnocených snímků postupuje automaticky mezi stovku soutěžních videí

Hlasování veřejnosti pomocí SMS

• probíhá od 1.10.2009 do 30.11.2009
  • hlasovat může každý návštěvník pro jakékoliv ze sta porotou vybraných snímků ze svého mobilního telefonu (podrobnosti budou včas zveřejněni na stránkách soutěže)

Ceny

Nebyla by to soutěž, kdyby nebyla o ceny. Proto budou odměněni žáci za vítězné snímky, třídy, ze kterých žáci budou, jejich učitelé, kteří jim budou se soutěžními snímky pomáhat a školy, které tuto soutěž budou podporovat.
A o co se hraje?

V hlasování veřejnosti mohou vítězní žáci získat videokameru, fotoaparát nebo i-pod, učitelé notebook, mobilní telefon nebo digitální záznamník. Vítězné třídy pojedou na výlet a vítězná škola získá multifunkční zařízení.

Odborná porota udělísošku Krajánka a ... ???

Další informace na www.cestykrajem.cz/krajanek/