Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=1569  •  Vydáno: 27.3.2013 17:18  •  Autor: Jaroslava Pachlová

Velikonoční hlavolamování

Hádanky, hlavolamy a úkoly velikonočního zajíčka.

Malý výběr z VELIKONOČNÍHO DRUŽINOVÉHO HLAVOLAMOVÁNÍ vyhovujícího přípravce přes prvňáky až po třeťáky.

Jestlipak uhodnete, co vše musely děti vyřešit, splnit a rozluštit? Spolupracovaly ve skupinách, pracovaly ve dvojicích a některé úkoly plnily jako jednotlivci.

Děti byly moc šikovné, všechny zapeklité úkoly zvládly, i když některé s dopomocí.

Co vše HLAVOLAMOVÁNÍ obsahovalo?

Hry: 1-2-3... barevné vajíčko - paměť, pozornost, Území barevných vajíček (jinak známý a oblíbený Rolit) - strategie, kogické myšlení, předvídavost
Úkoly: Skládání zajíčků - pozornost, spolupráce ve skupině, Kdo získá nejvíce velikonočních přání - pozornost , orientace v prostoru, Matematická vajíčka - jednoduché matematické operace, spolupráce ve skupině, Kolumbovo vejce - "tangram" vajíčko - skládání, představivost, logické myšlení, Vajíčka v síti - paměť atd.

A ještě malý náhled do naší knižní výstavky: