Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=324  •  Vydáno: 18.11.2009 17:11  •  Autor: Hana Pilařová

Jak pomáhám doma

Dnes jsem byla poprvé mezi našimi prvňáčky. Strávili jsme spolu jednu vyučovací hodinu předmětu, který se jmenuje Člověk a jeho svět.

Hodinu jsme prožili u naší kouzelné tabule. Opravdu kouzelné. Zeptejte se dětí. Nepíše se na ni křídou a obrázky se po ní pohybují skoro samy. Stačí malé kouzlo a můžu vám říct, že všechny děti umí také čarovat.

Ale hezky jedno po druhém.

Nejprve mi děti předvedly, jak znají členy rodiny. Po té jsme si povídali o tom, jaké práce jsou doma třeba udělat. Přiřazovali jsme je jednotlivým členům domácnosti. Povím vám, nestačila jsem se divit. Jestli si děti nevymýšlejí, tak mají maminky velké pomocníky, kteří nejen že uklízejí své hračky, vynášejí odpadky a stelou si postel, ale dokonce myjí nádobí, vaří a žehlí.

Shodli jsme se na tom, že nejlepší je pracovat společně a pomáhat si.

Hodina utekla jako voda a děti se těší, co jim příště tabule vyčaruje.

Tak jak je to u vás doma? Opravdu děti pomáhají? :)