Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=3428  •  Vydáno: 6.9.2016 19:02  •  Autor: Lenka Bártíková

Aj - září

Nadepsání sešitu - 3x 544: Vocabulary (slovníček), Exercises (školní sešit k procvičování), Test (překlad na známku)

- tyto sešity jsou určeny také pro příští školní rok, proto by měly být řádně obaleny

- dále jsou objednány pracovní sešity Start with Click1 k učebnici (cena se pohybuje kolem 130,-)

Seznámení, představení, jednoduché pozdravy - lekce 1 v učebnici

Informace k hodinám Aj:

Slovní zásobu by ze začátku měli psát rodiče, neboť je zde plno nových slov, které se jinak píší. V některých lekcích je slovní zásoba bohatá a děti tedy častěji chybují. Na správné psaní anglických slov se děti budou soustředit při domácí přípravě. Také ve škole je na gramatiku však brán zřetel už od začátku. Upřednostňována je hlavně znalost slovní zásoby a frází při komunikaci v hodinách.

Žáci budou psát překlad na známku každý týden. Do sešitu si budou vlepovat lístečky s českými slovy, které přeloží do angličtiny (lepidlo si tedy děti nechají v penálu). Rodiče tak mají možnost zaměřit se na chyby a věnovat se nápravě při domácí přípravě.

Během hodin budeme navštěvovat také učebnu informatiky a využijeme různé výukové materiály na PC a iPadech, proto by děti měly mít funkční sluchátka.