Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=4039  •  Vydáno: 10.10.2017 18:00  •  Autor: Jaroslava Pachlová

Pátý MyslIQ

Na podzimní hlavolámání dorazila i dáma...

I. Rozcvička s čísly

Úkol: Utvořte číselné řady podle zadání

Dnes se děti na začátku MyslIQu procvičily tělesně i duševně :) Děti podle kartiček s čísly a různých zadání měly vytvořit sestupné či vzestupné řady, kdy děti představovaly určité číslo, které si buď vylosovaly nebo získaly vypočtením příkladu a vše muselo proběhnout beze slov. Nejvíc zábavy si užily, když měly různá čísla nalepená na čele a nevěděly tedy jaké jsou číslo, ale i tady nakonec zadání zdárně splnily.

Dnešním úkolem byla spolupráce a práce ve dvojicích:

II. Hlavou a rukama

Úkol: Podzimní set hlavolamů

Děti se rozdělily podle věku a dvojice starší - mladší se pak utvořily podle losovátek - barevných půlek lístečků. Teď tedy musely děti pracovat s náhodným kamarádem, bylo potřeba si rozděllit práci, domluvit se...
V "podzimním setu hlavolamů a úkolů" měla každá dvojice osm pracovních listů z knihy Hádanky a hlavolamy pro rozvoj myšlení dětí. Plnění úkolů bylo časově omezeno na 25 minut.
Na příštím MyslIQovi vše rozebereme a zhodnotíme, jak byly jednotlivé dvojice úspěšné.

III. Hrajeme si, přemýšlíme

Dnes byla naší hrou číslo jedna DÁMA. Přesněji ČESKÁ DÁMA.

V dámě budeme hrát turnaj. Trénujte i doma (podle výše uvedených pravidel) a určitě si ji zkuste za dlouhých podzimních večerů zahrát celá rodina :)