Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=56  •  Vydáno: 17.11.2008 9:25  •  Autor: Hana Pilařová

4. ročník Olympus Fotoakademie

Do školní pošty tentokrát přistála informace o fotografické soutěži určené také žákům základních škol.

Olympus Fotoakademie je soubor vzdělávacích akcí pro studenty středních škol a žáky základních škol České republiky s cílem prohloubit znalosti digitální techniky a fotografické schopnosti prostřednictvím workshopů, letní školy, výstavy a celorepublikové soutěže.

Průběh soutěže:

Témata:

SPORTUJEME
Tématický žánr: SPORTOVNÍ FOTOGRAFIE
Přijímají se snímky všech sportovních odvětví, jednotlivců i skupin

DVEŘE, DVÍŘKA
Tématický žánr: ARCHITEKTURA
Přijímají se detaily, polocelky a celky staveb moderních i historických

UMĚT SE RADOVAT
Tématický žánr: PORTRÉT
Přijímají se portréty i celé postavy, skupiny lidí, snímky zvířat

KRÁSA ZBLÍZKA
Tématický žánr: MAKROFOTOGRAFIE
Přijímají se detaily rostlin, živočichů i nejrůznějších přírodních divů

JIN A JANG
Tématický žánr: EXPERIMENT
Přijímají se fotografie vyjadřující protiklady (dobro a zlo, tvrdé a měkké, těžké
a lehoučké, ke hvězdám či pod zem,...)

Fotografická soutěž má stejná soutěžní témata pro kategorii studentů středních škol i kategorii žáků 2. stupně základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Vkládání soutěžních fotografií probíhá na stránkách www.fotoakademie.cz od 1. listopadu 2008 do 11. ledna 2009.
Fotografie jsou hodnoceny dvěma způsoby, jednak prostřednictvím odborné komise a jednak bodováním veřejnosti přímo na internetu. Hodnotí se technické provedení, základní idea a výsledná atmosféra snímku. Hodnocení probíhá do konce února 2009, v čele odborné komise je fotografka Sára Saudková. Dalšími členy komise jsou profesionální fotografové Mgr. Kamil Varga, PhDr. Milan Šusta, ing. Milan Blšťák, sochař Vojtěch Kokeš, horolezec Radek Jaroš a další.
Vítězem soutěže jednotlivců se stává registrovaný autor té fotografie, která získá největší počet bodů, vítěznou školou ta škola s největším součtem bodů jejích zástupců, která bude současně přihlášena do soutěže do 31. 12. 2008.

Další podrobnosti se dozvíte také na stránkách WWW.FOTOAKADEMIE.CZ. Máte chuť zkusit něco nového?