Zdroj: http://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=57  •  Vydáno: 18.11.2008 19:42  •  Autor: Hana Pilařová

Krajánek 2008

Po včerejší fotosoutěži se dnes ve školní poště objevila informace o možnosti soutěžit s krátkým filmem. Takže .. čtěte.

Krajánek 2008 - Soutěž o velké ceny pro školáky,učitele a školy s video portálem CESTYKRAJEM.CZ, Občanským sdružením Nauka 2000 a filmovým režisérem Zdeňkem Troškou.

Pořadatel

Soutěž pořádá Občanské sdružení Nauka 2000, které je spoluprovozovatel internetového video portálu o České republice www.cestykrajem.cz. Z tohoto důvodu se jedná o neziskovou akci, která má za cíl podpořit povědomí mladých lidí o České republice, naučit je pracovat s internetem, multimedii a zároveň podpořit jejich tvořivost, vyplnit jejich volný čas, jako prevenci kriminality.

Podmínky účasti

Soutěže se mohou zúčastnit žáci všech základních škol v celé ČR. Podmínkou je registrace na stránkách soutěže www.cestykrajem.cz/krajanek/, kde je třeba uvést jméno žáka, třídu, školu a jméno třídního učitele, který registraci provádí. Další podmínkou je zařízení k zachycení videa a připojení na internet.


Letoší soutěž má pouze jednu kategorii: NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V MÉM MĚSTĚ, OBCI A V OKOLÍ


Technické aspekty zasílaných snímků


Časový harmonogram soutěže

Soutěž poběží téměř celý rok a to od 3.listopadu 2008 do 1.prosince 2009.


Způsob hodnocení

Hodnocení snímků bude probíhat třemi způsoby:

Hodnocení odborné poroty
Zástupci internetového portálu www.cestykrajem.cz a Občanské sdružení NAUKA 2000 - výběr 90 soutěžních snímků z celkového počtu zaslaných pro SMS hlasování - z každého okresu bude vybrán jeden nejlepší snímek tzn. 77 snímků, dalších 23 snímků bude vybráno nezávisle na regionech

Zástupci multikina Cinestar, televize Prima, televize Z1 a televize Barrandov - výběr 15 finálových snímků

Filmový režisér Zdeněk Troška - výběr vítězného snímku, který obdrží uměleckou cenu

Internetové hlasování

Hlasování veřejnosti pomocí SMS


Ceny

Nebyla by to soutěž, kdyby nebyla o ceny. Proto budou odměněni žáci za vítězné snímky, třídy, ze kterých žáci budou, jejich učitelé, kteří jim budou se soutěžními snímky pomáhat a školy, které tuto soutěž budou podporovat.
A o co se hraje?

V hlasování veřejnosti mohou vítězní žáci získat videokameru, fotoaparát nebo i-pod, učitelé notebook, mobilní telefon nebo digitální záznamník. Vítězné třídy pojedou na výlet a vítězná škola získá multifunkční zařízení.

Odborná porota udělísošku Krajánka a ... ???

Další informace na www.cestykrajem.cz/krajanek/