Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=795  •  Vydáno: 18.5.2011 21:23  •  Autor: Jaroslava Pachlová

Naše malá květnová bádání

Už víme, jak je to s hustotou teplé a studené vody, rozpohybovali jsme brčko a také jsme měli vílí školu.
Taky mám skvělou nabídku od naší kosmické cestovní kanceláře - vydržte, je až na konci, ale stojí za to!

V dnešních teplých dnech je voda pro nás velmi žádoucí, tak se koukněte, co můžete vyzkoušet i vy:

Teplá a studená voda - Vodní sopka

V tomto pokusu zjistíme, jak je to s hustotou teplé a studené vody. Je stejná nebo rozdílná?

Pomůcky: velká sklenice od okurek nebo větší průhledná plastová nádoba, studená voda, filmovky (krabičky od filmů) s víčky nebo jiné malé plastové nádobky, teplá voda, inkoust nebo potravinářské barvy, malé ostré nůžky, kamínky

Postup

Vysvětlení a další varianty pokusu

Myslíte, že tenhle náš pokus někdo vylepší?

Pohyblivá ručička z brčka

Pomůcky: brčka různých průměrů, ostré nůžtičky, nit nebo slabý provázek, čtvrtka, tužka

Postup

Postup při tvorbě základního "principu"

IMG_4078.JPG IMG_4079.JPG IMG_4080.JPG

Na obrázku zcela vlevo vidíte nastřižení, kde se potom brčko ohýbá a na dalších obrázcích vidíte jednoduchý pohyb, když se tahá za nitku.

Hračky s pohyblivýma rukama

Hezky si zatleskáme...

Možná dirigent?

IMG_4084.JPG IMG_4085.JPG IMG_4086.JPG

Zde dvě ručičková brčka vložena do jednoho širšího brčka, hlavička připevněna na špejli a jejím prostrčením do modré špejle se celá loutka zpevní. Na konci nitek uděláme očka, která navlečeme na prsty jedné ruky a pohybujeme jimi, druhá ruka loutku přidržuje.

Malé video:

Dneska děvčata tančila jako víly a bylo to krásné. Zítra budou tančit se svými stuhami dále... FOTO ZDE

A teď ta nabídka.

Evropská komise vypisuje dětskou mezinárodní výtvarnou soutěž „Galileo Drawing Competition" o nejlepší obrázek s vesmírnou tematikou. Této soutěže se mohou v období od 1. září do 15. listopadu 2011 zúčastnit děti ve věku od 9 do 11 let ze všech členských států EU.

Rozklikněte si informace