Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=814  •  Vydáno: 1.6.2011 21:36  •  Autor: Hana Pilařová

Když se role otočí

Žáci v rolích učitelů

Jednou za rok u nás měníme pozice. Ti, kteří běžně bývají před tabulí se ocitají v lavicích. Osazenstvo lavic se zase přesouvá za katedru. Den naruby.

Letošní devítka si, stejně jako její předchůdci, vyzkoušela role učitelů na 1. stupni a jedna skupinka se dokonce vydala i do školky. A co jsme se mimo jiné dozvěděli od jejich žáčků?

.. dneska se mi to líbí, máme tam samé kluky
.. paní učitelka je hodná a nezlobí nás
.. počítali jsme příklady
.. dělali jsme takové vlnovky a taky jsme pak dostali lízátko

Jaké to je před tabulí by nám deváťáci mohli napsat sami.

Něco málo otázek k zamyšlení: Věděli jste si se vším rady? Kolik času vám zabrala příprava? S jakými problémy jste se potýkali? Jak jste zvládali povídání dětí? A co když děti byly rychlejší než jste čekali, byla v zásobě náhradní práce? Co vás překvapilo (kromě toho, že druháci čtou lépe než vy :) )?

Roli učitelů si vyzkoušeli i někteří další žáci 2. stupně, v rámci svého vyučování. Takže svůj pohled nám mohou sdělit i oni. Možná se dozvíme víc než "UŽ NIKDY NECHCI UČIT!" :)

A jak viděli svůj návrat do lavic učitelé? Našli mezi žáky potencionálního kolegu?