Co nám přinesou příští podzimní dny? Nezapomněli jste na Miss dýni? Bude také končit stromový kvíz o ceny. Čeká vás halloweenské puzzle a zábavný kvíz se zámečky (kvíz je již funkční)

Zajímavosti o čase:
Standardní (nesprávně zimní) čas v roce 2020 nastane v noci 25. října. Hodiny se posunou ze 3:00 na 2:00. Tak se nezapomeňte pořádně vyspat :)

  • Standardním časem je čas, který platí v zimním období. Označení „zimní čas“ tedy není úplně přesné, měli bychom říkat standardní či běžný čas.
    Zvláštním časem, který si zaslouží sezónní označení, je čas letní. Ale představte si, že v roce 1946 byl u nás zaveden opravdu zimní čas, tedy sezónně posunutý v zimním období oproti standardnímu času.  Zde ustavující zákon o zimním čase. Ten rok byl tedy rozdíl mezi letním a zimním časem dvě hodiny!!!

Soutěže:
Nezapomněli jste svoji dýni přihlásit do soutěže Miss dýně? Pochlubte se svojí dýní na naší online nástěnce.
Dýni můžete vyřezat, namalovat na papír, na kamínek, na sklenici nebo kamkoliv jinam či vyrobit z jakéhokoliv materiálu a pak vyfotit a vložit na nástěnku. Počet soutěžních dýní na osobu není omezen.

Nástěnka ZDE. (Fotku vložíte přes znaménko plus vpravo dole - růžový kruh s plusem. Objeví se bílé políčko, nahoru napíšete své jméno a pokud chcete přidat i něco k popisu dýně atp. a fotku můžete vložit několika způsoby, buď přes šipku, kam nahrajete fotku z vašeho zařízení nebo přes foťák, kdy přímo třeba v mobilu dýni vyfotíte. A pak přidáte na nástěnku.)

Do 28. 10. se můžete ještě zúčastnit soutěže ke Dni stromů. Odkaz na kvíz je ZDE.

Svátky:
28. října - Den vzniku Československa
Den vzniku samostatného Československa je státní svátek České republiky, kterým se každoročně 28. října připomíná vznik samostatného státu. Došlo k němu 28. 10. 1918 na konci 1. světové války, po rozpadu Rakouska-Uherska. 

Halloween a Dušičky si můžete připomenout poskládáním puzzle (fotografie jsou z proběhlých soutěží Miss dýně a ze Strašidelného reje) a zábavným kvízem KVÍZ SI OTEVŘETE V TOMTO ODKAZE (Kdo zdolá všechny zámečky? Po ťuknutí na žárovičku se vám zobrazí nápověda. Tvary datumů musíte napsat přesně a po číslici s tečkou je mezera.).


 

 

 

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se