Družinová skupina prvňáčků dnes navázala na výtvarné tvoření ve třídě a vyrobila si domů jednoduchý adventní věneček. A ještě jsme společně adventně pokusovali.
Ve třídě děti adventní věnečky malovaly a v družině si je vytvořily jako závěsnou dekoraci.A protože nám koumálkovství a pokusy už chybí, tak jsme dnes adventně pokusovali. Vyrobili jsme si adventní svíčku z mandarinky. Mandarinku jsme rozpůlili a opatrně vyjmuli dužinu, abychom neporušili slupku a hlavně zachovali vnitřní "stopku" (to je semenicový sloupek a je to ten bílý provazec, kolem kterého se obtáčejí mandarinkové plátky), ta nám bude sloužit jako knot. Do mističky nalijeme olej (uvádí se olivový, ale my nalili běžný kuchyňský olej, měli jsme slunečnicový). Knot uprostřed jsme po chvíli zapálili a těšili se z krásného voňavého svícnu. Takovou svíčku můžete vyrobit i z pomeranče nebo citronu.


Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se