Po obědě jsme s prvňáčky v družině otevřeli první balíček z adventního kalendáře s pokusy. Podívejte se, jak se nám hraní a bádání s krasohledy povedlo.
Těšíme se, až se zase budeme scházet na Koumálkovi, a tak alespoň ti prvňáčci, kteří chodí odpoledne do družiny, tak ve své "skupince" budou do Vánoc mít každý den jeden pokus. Slibuji, že vše prozkoumáme i s prvňáčky, kteří odcházejí domů po obědě a s druháčky, kteří jsou v další družinové skupince. Dnes jsme v balíčku našli materiál na výrobu krasohledu.

Po složení a slepení krasohledu začalo dívání se na svět zase jinak. Obyčejné věci jsme proměnili v zázračné - hřeben, lego, šablony na kreslení. Sklenička sloužící jako svícen se proměňovala v krasohledu ještě do větší krásy, až zrak přecházel. S krasohledy jsme se vydali i ven. Vyzkoušeli jsme se dívat skrz krasohled i na displej s fotografiemi. 
Do krasohledu jsme se dívali ze širšího konce i z užšího. Dva krasohledy jsme slepili dohromady a to se odrazy ještě znásobily. Taky jsme vykoumali, že slepené hrany barevnými izolepami nebyly těsně u sebe a to se pak tvořily další zajímavé efekty. Atd. Atd.

Fotografie z krasohledu nám poslouží k další tvořivé práci, využijeme je na originální vánoční přáníčka a jmenovky.

Probrat se tou hromadou fotografií a videí bylo hodně těžké. Zapomeňte chvilku na starosti a ponořte se s námi do čarovného "krasohledného" času.Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se