Když srdce inspiruje...
Podívejte se na družinové nápady: recyklovaná srdce, srdce z přírodnin na sněhu, mobil ze srdíček, vlněná srdce, valentýnské koláže a ještě mnoho dalšího

Blíží se den sv. Valentýna, který se slaví 14. února.
Víte, že nejstarší dochovaná "valentýnka", tzn. přání k svátku svatého Valentýna je z 14. února 1477? Jistá Margery Brewsová v něm před 540 lety psala svému milému Johnu Pastonovi, že požádala svou matku, aby se u otce přimluvila za větší věno. A dodává, „Jestliže mě však miluješ, a já vpravdě věřím, že ano, pak mě kvůli tomu neopustíš.“

V družině jsme se nechali inspirovat symbolem srdce a vytvořili jsme různé dekorace.
Nejdříve jsme z drátků a vlny vyrobili s prvňáčky závěsná srdíčka na mobil. Prozradíme vám, že už i prvňáci tímto pronikli do tajů fyziky a ví, že není mobil jako mobil. V našem případě to není mobilní telefon, ale dekorace tvořená různými předměty navěšenými a vyváženými na nestejně dlouhých tyčkách. Prvňáčci si zkoušeli vyvážit úplně nejjednodušší mobil. 
Na další recyklovaná srdce jsme použili karton, vlny, různé drobné ozdůbky jako korálky, knoflíky, flitry, peříčka a také jsme si vyrobili razítka ze staré gumy. Srdíčka si děti odnesly domů na výzdobu dveří či oken. 
A i venku jsme tvořili srdíčka. K tomu jsme využili novou vrstvu sněhu a na podzim nasbírané přírodniny. Druháčci také vyráběli srdíčka z vlny a kartonu, ale zase úplně jinak než prvňáčci. Také se jim moc líbí "gumičkování", kterému úplně propadli a z barevných gumiček vytvářejí nejen náramky.K Valentýnu patří různá přáníčka. Prvňáčci si zkoušeli na iPadu v aplikaci PicCollage (PicEDU) vytvořit svoje vlastní. Ráno s druháčky a odpoledne s prvňáčky jsme vyzkoušeli opět mnoho nových her. Jednou z nich je i hlavolamový Barevný kód. A nezapomínáme ani na venkovní aktivity. Jaký obrázek ve sněhu vyšlapete vy?   
 


 

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se