Hola, hola, voda volá: Už tu nebyla dlouho žádná soutěž! Ke Světovému dni vody ji tu máme. Neváhejte a zkuste se o vodě více dovědět, odpovědět na otázky a vyhrát nějakou cenu :) 

22. března = SVĚTOVÝ DEN VODY

Voda je základem všeho živého. Voda nám připadá jako samozřejmost, ale správně zacházet s vodou nejen doma, ale hlavně v krajině se dodnes učíme. Tam, kde je voda, překypuje krajina životem a množstvím zeleně. Řeky a potoky jsou pro krajinu jako tepny a cévy v těle pro člověka. 

Chcete-li se o vodě dozvědět to podstatné, podívejte se na video VODA ze seriálu NEZkreslená věda. 

V minulých týdnech vznikala online kniha o rybníkách, tůňkách, mokřadech, potocích a potůčkách, které můžeme potkat v okolí Stráže. A vězte, že jich tu máme opravdu hodně. Myslíte, že s vaší pomocí dosáhne kniha 100 stránek? Klidně ještě posílejte své fotografie vody a od vody. Můžete počkat, až začnou kvést okolo vodních ploch květiny a pulci se budou měnit v žáby nebo můžete nakreslit obrázek pohádkových bytostí vodníků, rusalek nebo dávných mlynářů... (e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Odkaz na knihu Za vodníky a rusalkami na Strážsku rozklikněte ZDE.

A teď už slíbená soutěž, kterou najdete níže nebo přímo na tomto odkazu: https://forms.gle/b5XPvEQ9VyP4xaNH8

Ještě nemáš účet? Registruj se

Přihlásit se