Základní informace k provozu ŠD a přihlašování dětí do družiny

Pondělí 4. 9. 2023 informace pro rodiče dětí z přípravné třídy a 1. třídy s předáním přihlášek po slavnostním zahájení cca do 9.30.
Přihlášky pro zájemce o docházku do družiny z 2. třídy budou k dispozici po informativní schůzce.

Zájemcům ze 3. – 5. třídy budou přihlášky rozdány paní vychovatelkou v jejich třídě.
Běžný provoz družiny není.

Úterý 5. 9. 2023

• družina pro přihlášené účastníky
  • ráno od 6.30 a odpoledne do 15.30
  • od 7.35 do 8.00 odevzdávání přihlášek v družině, doplnění informací

Středa 6. 9. 2023

• uzavření přihlášek

Platba za družinu je 100,- Kč měsíčně. Při platbě se nerozlišuje, zda-li žák dochází ráno na 30 minut nebo využívá celou dobu provozu.
Kdo se přihlásí, je pravidelným účastníkem, na kterého se vztahují pravidla Vnitřního řádu ŠD.
Možnost přihlášení dětí z přípravné třídy, žáků z 1. až 5. ročníku do celkového naplnění kapacity ŠD.
Podle počtu přihlášených se bude odvíjet další organizace družiny a zařazení dětí do oddělení.

Na nový školní rok musí být vypsaná nová přihláška, dokud ji dítě nemá, není automaticky na základě loňské účasti do družiny zařazeno.
Přijetí dítěte do družiny je nenárokové.

Pokud si budete přihlášku tisknout zde z webu, nezapomeňte i na vyplnění formuláře na platbu.

Věnujte pozornost určeným časům odchodů dětí domů - po obědě, 13.40, 15.00, 15.00 - 15.30 (možnost odchodu v jiných časech konzultujte s vychovatelkou) a zvážení potřeby pravidelné ranní docházky. Ráno je příchod do 7.15, pak je vchod uzamčen a otevřen pro všechny školáky v 7.35.
Pokud nechcete, aby dítě odcházelo z družiny samo, vypište osoby, které si je budou vyzvedávat (rodiče, prarodiče, sourozenci).

Odkazy:

Základní informace k ŠD
Vnitřní řád ŠD
Formulář na platbu
Vzor pro uvolnění dítěte z družiny v jiný čas než je na přihlášce
Celoroční plán na rok 2023/2024

Předpokládané složení jednotlivých oddělení:

1. oddělení (1. a 2. třída, max. 30 účastníků) ve stálé místnosti pro družinu v přízemí pavilonu 1. stupně (vych. Jaroslava Pachlová, asistentka Romana Chramostová)

2. oddělení  (3. – 5. třída, max. 30 účastníků) v jazykové učebně a místnosti pro družinu ve spojovací chodbě pavilonu 1. stupně a hlavní budovou 2. stupně (vych. Alena Říhová)

3. oddělení (primárně přípravná třída, max. 20 účastníků) v místnosti přípravné třídy v přízemí pavilonu 1. stupně (vych. Jaroslava Radošová)

Ráno a po 15. h jsou oddělení spojena (případně i odpoledne podle rozvrhu - doba se upraví během září)