Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Měli byste vědět

Petice proti rušení základních škol praktických

Byli jsme požádáni o zveřejnění následujícího dopisu:

Vážení rodiče, prarodiče, návštěvníci webových stránek školy,
k prioritám ministerstva školství patří zrušení základních škol praktických, které navštěvují děti s lehkým mentálním postižením a děti, které na základní škole opakovaně selhávají. MŠMT, Úřad vlády ČR a Agentura pro sociální začleňování se domnívají, že na tento typ škol dochází příliš vysoké procento romských dětí. Jejich zařazením (inkluzí) do běžných tříd základních škol chtějí MŠMT, Úřad vlády ČR a Agentura zvýšit uplatnitelnost Romů na trhu práce.

Bez dostatečného finančního a personálního zajištění bude zařazením žáků z praktických škol do běžných tříd základních škol ohroženo vzdělávání všech dětí. Děti se speciálními vzdělávacími potřebami, které jsou dnes ve školách praktických, nebudou mít dostatečnou odbornou péči. Tyto děti se mohou uzavřít do sebe a prožívat opakovaný neúspěch, nebo naopak mohou být agresivní a rozvracet vyučovací hodiny. Tím je ohroženo i vzdělávání ostatních dětí ve třídě. Bohužel, názor odborné ani rodičovské veřejnosti ministerstvo neakceptuje. O rušení základních škol praktických rozhodují lidé, kteří nemají žádnou odbornou praxi.

Pokud s našimi názory souhlasíte, podepište prosím na http://www.petice24.com/petice_proti_rueni_praktickych_kol petici do 30. 10. 2012.

Děkujeme Vám za pomoc a podporu.


Mgr. Bc. Jana Smetanová
ZŠ Prodloužená 283, Pardubice

Mgr. Gordon Brei
MŠ a ZŠ, Brno, Lidická 6a

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.