< návrat zpět

Hlavou a rukama rss

Program PODPORA POLYTECHNICKÉ VÝCHOVY V MATEŘSKÝCH A ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH V PLZEŇSKÉM KRAJI V ROCE 2015

Cílem projektu je rozvoj:

• základních myšlenkových operací
  • kreativity, fantazie a tvořivého myšlení
  • schopnosti řešit jednoduché problémy s dopomocí i samostatně
  • samostatného technického myšlení
  • kooperace, spolupráce a práce v týmu
  • základních pracovních dovedností a návyků
  • jemné motoriky a manuální zručnosti žáků.

Realizace:
Práce se stavebnicí je jedním z realizovaných témat předmětu Pracovní činnosti na 1. st. V současné době žáci pracují v nižších ročnících se stavebnicí Cheva, ve vyšších ročnících se stavebnicí Merkur. Rozšířením nabídky o stavebnice z řady Seva vytvoříme dostatečné podmínky pro naplnění výše zmíněných cílů. Zvolené stavebnice pokrývají celou věkovou strukturu žáků 1. st. a umožňují sestavení jednoduchých strojů za použití technických prvků (např. ozubených kol, řetězů, převodů apod.).
Na 2. st. rozšíříme nabídku o elektrotechnickou stavebnici Boffin 100, která umožnuje sestavení základních elektrických obvodů.
Práce se stavebnicemi může probíhat přímo v kmenových třídách a ve specializované učebně fyziky, kde vyučují kvalifikovaní učitelé.

Stavebnice pořízené v rámci projektu:

• Seva 5 Jumbo -  8 ks
  • Seva 6 Elektro - 8 ks
  • Boffin 100 - 10 ks

Jak pracujeme se stavebnicí

Autor: Hana Pilařová  •  Vydáno: 15.1.2016 21:53  •  Přečteno: 14151x  •  Komentářů: 0