Kategorie: Učíme se

Týden od 3. 12. do 7. 12.

Tento týden se nesl ve znamení různých událostí. V úterý si děti vyzkoušely den řemesel, jenž se setkal s úspěchem ve všech dílnách. Ve středu nás návštěvou poctil Mikuláš s dvojicí přísných čertů a všechny obdaroval balíčkem dobrot. Také jsme se pobavili u divadelního představení Veverka Zrzečka. I proto možná rodiče marně budou v žákovských knížkách hledat známky za uplynulý týden. Děti se však přece jen trochu učily.

ČJ - vyjmenovaná slova po P - upevňování znalostí stálým odůvodňováním pravopisu

- pravopisná cvičení v PS

- určování tvarů vyjm. slov a slov příbuzných

- PS - do str. 17

- Sloh - popis osoby - čert, Mikuláš, anděl

M - zápis víceciferných čísel

- násobení 10 a 100

- sčítání a odčítání v oboru do 1000

- opakování převodu jednotek

- PS do str. 25 - doplnit vše, co chybí

- G - pravý úhel, pravoúhlý trojúhelník

Aj - stálé upevňování frází se slovesem "have got"

- tvoření vět o tom, co mám nebo nemám, co mají nebo nemají moji kamarádi

- seznámení s novou slovní zásobou na příští týden - lekce 21, zapsat slovíčka

- příští týden překlad na lekci 20

Již máme probrané učivo v 1. díle učebnice matematiky, od příštího týdne budou děti nosit pouze 2. díl (první si nechají doma do konce šk. roku)- zapsáno v notýsku.