Kategorie: Aktuálně, Čtenářský deník, 12) Aplikace do placek

Pufík z Pohádkové Lhoty

Nedá mi to a musím vás seznámit s jednou nezvyklou knížkou.

Jedná se o knížku klasickou, papírovou, a přitom je to knížka zvláštní. Při jejím čtení určitě uplatníte přístroje, které Ježíšek nedávno štědře naděloval (alespoň podle toho, co ve škole vidím a slyším). Ať už je to tablet či chytrý telefon, ať už pracuje s iOSem či s Androidem, rozhodně se vám bude hodit.

Pohádkovou knížku Pufík z Pohádkové Lhoty napsal Igor Mandík a vydal Albatros. Je to první česká knížka využívající rozšířenou realitu (s tou už jsme ve škole několikrát pracovali). Stačí vám aplikace, která je pro oba systémy zdarma.

Pufík na AppStore

Pufík na GooglePlay

A samozřejmě potřebujete knížku. Takže rodiče, blíží se vysvědčení, možná by bylo fajn, kdyby snaha vašeho dítěte byla tentokrát oceněna knížkou. Na stránkách Albatros Media si můžete knížkou zalistovat a stáhnout si ukázkovou kapitolu. Moje první reakce? "Jééééééé, ono to i mluví!" Na stránkách kouzleneobrazky.cz je ke stažení další ukázka. A moje druhá reakce? "Jéééééé, já můžu ty balonky ... " Chcete vědět co? Zkuste sami.

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, autor knihy odpovědět

Dobrý den,
s radostí jsem našel článek o knize a s ním spojenou diskusi. Jako zvědavý autor se musím zeptat - jak se vám (dětem) kniha líbila? A co aplikace, pobavila malé čtenáře?

Hezký večer, igor mandík

Dobrý den,
knížka se mým vlastním dětem moc líbila a moc rády objevovaly, co se jim v aplikaci všechno ukáže. Upřímně musím říct, že nejprve prozkoumaly všechny obrázky a teprve pak se pustily do čtení a velmi se bavily. :)
Za sebe mohu říci, že je knížka moc hezky udělaná a zřejmě nejsem sama, koho by zajímalo, jak vzniká knížka, která díky AR ožívá. Mohlo by to být zajímavé povídání pro starší školní děti.

Bude další knížka? :)

Děkujeme za návštěvu našich stránek.

icon , - odpovědět

Vím, co můžu... 9 a mám staženo, takže do družiny připraveno, jen tu knížku budeme muset pořídit nebo ji někdo donese?

icon odpověděl(a)

Mám jí doma,Jaruško,Markétka jí dostane k vysvědčení.Děkuji za typ paní Pilařové 9
Zkoušela jsem to na mobilu a seká se mi to a na tabletu máme bohužel přední kameru,tak budu muset něco vymyslet =D.

icon odpověděl(a)

I u nás bude Pufík za vysvědčení :) pššššt :)

icon odpověděl(a)

Markétko, to se bude muset nějak vymyslet...