Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Místní knihovna

Nové knihy

Dnes je v místní knihovně otevřeno , i když je škola zavřená.
Dopoledne dorazily z Tachova nové knihy, přijďte si vybrat.

Celkem máte na výběr ze 106 nových titulů.

Pro dospělé přibylo celkem 77 nových knih a pro dětské čtenáře 29 nových publikací.

Třeba se můžete dozvědět, jestli Měli dinosauři blechy? nebo se naučit hrát na kytaru podle nové knihy.

Dětští čtenáři se určitě pobaví u Templetovic dvojčat - Templetonovic dvojčata jsou tu zas! V tomto zbrusu novém dobrodružství si profesora Templetona najala Akademie performačních a dramatických oborů, zvaná PEDRO, aby pro ni vynalezl další skvělý (a rozhodně teatrální) vynález. Opět tu jsou ale zločinní bratři Deanovi a splétají své staré triky. A tak musí Abigail s Johnem znovu zapojit hlavy, sebrat odvahu a uplatnit své neobvyklé koníčky, aby našli východisko. Podaří se jim to?

Dospělé by mohl zaujmout Tunel na svobodu - fascinující příběh muže, který se šestnáctkrát pokusil uprchnout ze zajateckých táborů 2. světové války.
Přezdívali mu Krtek a často s použitím pouhého pětadvaceticentimetrového nože na máslo vyhloubil celkem osm tunelů, některé z nich až v hloubce deseti metrů pod povrchem. Snažil se uprchnout také z pracovních čet, přesekával ostnaté dráty a skákal z jedoucího vlaku.
Když byl vězněn v táboře Stalag Luft III v Polsku, pomohl zorganizovat útěk 76 mužů, který později vešel ve známost jako „Velký útěk".
Seržant John Fancy, pilot britského Královského letectva, byl sestřelen při bombardovacím náletu v severní Francii 14. května 1940. Němci ho zajali a věznili až do konce války a Fancy se za tu dobu šestnáctkrát pokusil dostat se na svobodu.
Třikrát skutečně utekl, ale pokaždé byl znovu dopaden.

Těším se na vaši návštěvu.

Otevřeno:

Čtvrtek dopoledne 9:35 - 9:50
Čtvrtek odpoledne 15:45 - 17:30

V listopadu nebude knihovna 27.11.  a v prosinci 4. 12. 2014. Můžeme se domluvit na individuální návštěvě dle vaší potřeby.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.