Kategorie: Aktuálně, Klub malých debrujárů, Soutěže

Pokusmánie a náš soutěžní tým

ZDE si můžete přečíst text článku, který jsem o Pokusmánii zaslala do Tachovského deníku a fotografie z náročného soutěžení jsou také ZDE:

Stráž ve finále Pokusmánie

Klub malých debrujárů při ZŠ ve Stráži, který letos oslavil 15 let od svého vzniku, se účastnil 9. 10. - 11. 10. 2009 finále celorepublikové soutěže Pokusmánie v plzeňské Techmanii (interaktivní technické muzeum v areálu průmyslového závodu Škoda).
Do finále postoupili žáci po čtyřměsíční korespondenční části, kde postupně řešili úkoly, hádanky, hlavolamy a bádali zejména nad fyzikálními pokusy a problémy.
Ze 39 družstev do finále ve 2. kategorii postoupil klub ze Stráže ze 3. místa, o které se dělil s třineckými debrujáry.
V Plzni se sešlo 18 nejlepších družstev rozdělených do dvou kategorií.
V pátek večer soutěžní týmy předváděly prezentace pokusů před všemi účastníky a porotou (mimo jiné zde zástupci matematicko- fyzikální fakulty UK, IQ parku v Liberci, Techmanie a další). Strážáci předvedli pokus s „kouzelnou" přebarvovaní trubičkou a vodní píšťalky s měnitelnou výškou tónu.
V sobotu měla soutěž tři části: prezentace pokusů a činnosti formou výstavky, plnění úkolů související s exponáty Techmanie a v ulicích města Plzeň plnili soutěžící úlohy vztahující se k městu.
Soutěž byla hodně náročná a i když se debrujáři ze Stráže snažili ze všech sil, mezi nejlepší trojici se neprobojovali (nejlépe se umístili gymnazisté z Olomouce, Uherského Brodu a Třince, absolutním vítězem se stali soutěžící z mladší kategorie ze Zbirohu).
Domů si Eliška Vrbská (9.tř.), Eliška Bubnová (8. tř.), Milan Sinkule (8. tř.) a Petr Končický (8. tř.) přivezli nejen pamětní list a trička s logem Pokusmánie, ale hlavně spoustu zážitků, zkušeností a vědomostí, které využijí v dalším studiu.

A ještě něco oficiálně .. co třeba fotky? Nebo třeba další informace z finále?