Kategorie: Aktuálně

Proč je důležité sdílení?

Pokud sledujete náš školní web pravidelně, víte, že na něm přibývají nové články téměř denně. A když některý den článek chybí, v jiný den je jich odpublikováno několik. Možná se ptáte PROČ? Nepřeháníme to trochu?

Na prvním místě chceme informovat:

• o tom, co se ve škole událo, co děláme, co plánujeme
  • o tom, co děti dokázaly
  • o tom, co se zrovna v jednotlivých ročnících učí

Jenže pak jednou (v pátek před polednem) zvednete školní telefon, ozve se vám paní z Klubu seniorů v Nelahozevsi. Paní začne povídat, jak hledají nějaký program pro stařečky a vám šrotuje, že se určitě spletla, protože bude chtít, aby tam jely děti vystupovat a Nelahozeves není zrovna za rohem.
Mezitím se paní znovu nadechne a povídá, že na našem webu našla sbírku obrázků "Hledej rozdíly", a to je přesně to, co hledá. Protože nikde na internetu nic takového uceleného není. Bylo by možné to od nás nějak získat?
To mě teda zaskočila, opravdu něco takového na webu máme? Nicméně slovo dalo slovo a já ten 4 roky starý článek o dění v družině našla.
Paní vychovatelka Pachlová měla materiály schované (jak jinak) ... takže před půl druhou odešly maily obsahující celkem 74 pdf souborů se 74 obrázky Najdi rozdíl.

Tady by mohlo celé vyprávění skončit. Kdybych se o téhle příhodě nezmínila na jedné sociální síti, přes kterou sdílíme nápady a informace s kolegy z jiných škol. A ejhle, do komentářů mi přistál odkaz od Lidky z Vranovic (to je u Brna) s dalšími vhodnými materiály.

Posílám tedy do Nelahozevsi ještě jeden email s odkazem. A vzápětí přichází poděkování: Ženské vy jste báječné. Strašně ráda bych se vám nějak odvděčila, ale netuším jak. Moc děkuju, já jen doufám, že babičky a dva dědečkové, co chodí na setkání budou mít radost. Snažím se s nimi dělat různá cvičení pro povzbudezní mozku, a tak i odkaz bude dobrý. Děkuji a krásné dny. Děkuji za pomoc.

A tak je náš web jakousi kronikou a archívem, do kterého můžeme kdykoliv sáhnout nejen my, ale kdokoliv, kdo na něj narazí. Sdílíme, abychom se mohli později k nápadům vracet, ale také proto, aby ostatní nacházeli inspiraci a třeba i pomoc.