Kategorie: Aktuálně, Matematika, Žáci a jejich práce

Dokonči příběh - píšeme v matematice

Tak tohle jsem já - závorka: (x - x)
Říkají, jak jsem užitečná a důležitá, ale vůbec se tak ke mně nechovají. Klidně mi mění oči i nos, někdy ze mě udělají dokonce nulu. Víte, jak pak vypadám? Vrchol byl, když se přede mě postavilo mínus ...

Vyhodili mě z příkladu a já jsem utekla do jiného příkladu. Nejhorší bylo, jak si mě furt přehazovali. A když jsem se potkala s mínusem, tak to mě vyhnalo dnes. 3 - (x.5) .. takhle jsme vypadala. A když mě vyhnali, tak jsem dopadla takhle 3 - x.5.

Petra Niebauerová

Odstrčili mě a přeměnili mi oči a nos. Byla jsem moc smutná, místo nosu mi dali ústa. Myslela jsme si, že to beze mě nevypočítají, ale dopadlo to líp, než jsem myslela. Vyšel moc pěkný výsledek a já jsem moc šťastná, že to i beze mě dopadlo dobře.

Denisa Bradová

Tak mě vyhodili a všechna znaménka ve mě přeházeli. Např. -(2a + 3b) - takhle to bylo než to změnili . A takhle to bylo, když to změnili -2a - 3b.
Začalo to, když se děti učily sčítání mnohočlenů. Tam se musí nejdřív odstranit závorky, a pak se může počítat. To se rovnou nemusím nikde psát a můžu jet alespoň na dovolenou na Madagaskar.
Tak se mějte, už mě asi neuvidíte. Ale možná se ještě někde objevím. PA PA PA - vaše závorka.

Eliška Bubnová

A všechna znaménka se mi změnila a potom si mě klidně odstranili.

Simona Burešová

A úplně mě vymazali. Nebo když ve mě bylo krát a spočítali mě až nakonec. Víte, jak se pak cítím? Jsem úplně odstrčená. Vždyť v matematice hraju důležitou roli. Taková troufalost mě odstrčit nebo vymazat! Ještěže  pak dostanou všichni pětku.

Zuzana Sýkorová