Kategorie: Čtenářský deník, Žáci a jejich práce

Vydavatelství: Albatros

Rok vydání: 1989

Stručná charakteristika knihy:

Heidi je holčička která musela od maličká spoléhat sama na sebe. Když byla starší musela ke svému samotářskému dědečkovi do hor. Pár měsíců u něj pobyla a pak musela do bohaté rodiny. Tam dokázala Heidi rozpoznat, co je v životě hlavní a co ne. Také si tam našla kamarádku Kláru, která byla na vozejčku, protože měla ochrnuté nohy. Pak se musela zas odstěhovat za dědečkem do Alp. Heidi a Klára si slíbily, že se navštíví. Taky jo, Klára přijela. Heidi a dědeček ji přivítali a také jí pomohli od vozíčku. Heidi a Klára se pravidelně a často navštěvovaly.

Citát (nebo úryvek) z knihy, který mě zaujal a proč:

Údolí plné sněhu, hory s bílými čepicemi , jen přikryté skály si ponechávaly svůj přísný,ponury vzhledu. Tuto se mi líbí protože mám ráda zimu

Postava, která mě zaujala a čím:

Zaujala mě Heidi a dědeček Konrád jak pomohli Kláře od vozejčku.

Moje otázka (Co mě napadlo v souvislosti s knihou?):

Mam jí po mamce. Mamka mi jí dala, abych si ji přečetla, že je to hezká knížka.

Moje ilustrace:

, supper odpovědět

ta knizka je supppppppppper mam ji doma a precetla sem ji uz asi stokrat no proste ji znam na vzpamet

, - odpovědět

tu knížku jsem četla je výborná doporučuji pro děti od 8-13 5