Kategorie: Aktuálně, Look around!

Rozhlédni se!

eTwinningový projekt pro ty, kteří rádi (nejen) fotografují

Look around!, tedy Rozhlédni se! je letošní eTwinningový projekt, který bude realizován převážně v hodinách informatiky a anglického jazyka. Je určen všem žákům (i dospělákům), kteří rádi fotografují - ať už prostřednictvím fotoaparátu nebo mobilního telefonu.

A co budeme fotit?

1. Abecedu - budeme se rozhlížet a fotit jednotlivé objekty. Fotografie budeme vkládat na online nástěnku, kde najdeme správné písmenko a fotografii vložíme do sloupce pod něj. Přidáme popisek v českém jazyce a jazykově zdatnější mohou přidat i překlad do angličtiny. Výsledkem naší práce bude velký český obrázkový slovník. - Fotografie můžete vkládat tady.
  2. Téma - každý měsíc jiné. I tady použijeme online nástěnku a na konci měsíce bude probíhat výběr nejlepších fotografií. Ty pak použijeme pro tvorbu kalendáře na školní rok 2018/2019. - Fotografie můžete vkládat tady
  3. Školu a to, co se v ní děje - Pro vkládání fotografií použijeme blog. A pro psaní popisků a  komentářů angličtinu. Na konci školního roku tak budeme mít společnou kroniku školního roku 2017/2018. - School Year Chronicle - Look around!

eTwinningové projekty jsou určené pro školy alespoň ze dvou evropských zemí. V Look around! budeme mít šanci spolupracovat se školami z Polska, Itálie, Turecka, Řecka, Španělska, Litvy, Gruzie, Francie, Albánie, Ukrajiny a Rumunska (a možná ještě ze Srbska a z Portugalska).

Průběh projektu můžete sledovat také ve TwinSpace.

Pokud i vy chcete být součástí projektu, máte možnost. Rozhlédněte se a foťte. :) Těším se na vaše příspěvky.