Kategorie: Čtenářský deník

Překlad:

Druh literatury: Příběhy o zvířatech

Vydavatelství: Knižní klub

Rok vydání: 2008 (vydání čtvrté, v Knižním klubu první)

Stručná charakteristika knihy:

Knížka je o mravencích z mraveniště pod růžovým keřem, kteří bojovali s nepřátelskými mravenci otrokáři. Otrokáři přepadali jiná mraveniště, kradli tam kukly a z mravenců, kteří se z kukel vylíhli si udělali sluhy - otroky, kteří jim pak museli shánět jídlo a stavět mraveniště.

Ferda spolu s ostatními mravenci stavěli pevné mraveniště, aby se otrokářům ubránili. Pomáhali jim ale také ostatní broučci - tesařík, roháč, cvrčci - a také hlemýžď, čmelák a žížaly.
Citát (nebo úryvek) z knihy, který mě zaujal a proč:

„To já? To já umím tak pěkně dělat?" rozzářil se hlemýžď. „Opravdu? Vždyť já bych si nikdy ani nepomyslel, že bych někdy něco takového hezkého dovedl! Honem, honem, já pojedu zase!" Obrátil se a horempádem, jak nejrychleji uměl, spěchal zase na místo, kde zatím roháč štípal další trámy potřebné délky, zase naložili sáně a hlemýžď zase jel a nevěděl ani, co by při tom z radosti dělal."

Hlemýžď mravencům hezky pomáhal.

Postava, která mě zaujala a čím:

Mravenec Ferda - protože ho pan Sekora hezky nakreslil.

Tesařík - protože má dlouhá tykadla.

Moje otázka (Co mě napadlo v souvislosti s knihou?):

„Mami, a pan Sekora už umřel? A proč už umřel?"
Maminka povídala, že tu knížku napsal už hodně dávno a že už byl starý.

Otrokáři už nebudou na nikoho útočit, když je Ferda a ostatní vyhnali.

Moje ilustrace:

Ferda Mravenec

Ferda bojuje s mravencem otrokářem

Mravenci Brbola a Brbula

Knížku přečetl Honzík Pilař s maminkou.
Texty na této stránce jsou jeho vlastní komentáře (jen je ještě neumí napsat), stejně jako ilustrace.