Kategorie: Aktuálně, KOSMOTOUR PROXIMA, Školní družina

BOMBA!!! KOSMOTOUR PROXIMA na Slovensku zvítětil

Náš společný projekt KOSMOTOUR PROXIMA získal na Slovensku národní cenu

Podrobnosti se dočtete na stránkách etwinning.sk

Víťazi Národnej súťaže eTwinning 2018

Po roku usilovnej školskej práce sa menšia aj väčšia mládež teší na zaslúžené prázdniny. Pár dní pred koncom školského roka tradične prichádzame aj my s rozdávaním eTwinningovej radosti.
Slová "projekty s partnerskou školou" sa minulý týždeň premietali hlavami viacerých odborníkov slovenského školstva. To komisia čítala, porovnávala a následne hodnotila projekty prihlásené do Národnej súťaže eTwinning.
Úspešný projekt musel spĺňať všetky kritériá v zmysle podmienok súťaže. Na Slovensku máme už veľmi veľa skvelých učiteľov, ktorí sa rozhodli učiť "trochu inak" ako bola dlhé roky zaužívaná prax na školách. Táto skutočnosť sa odrazila vo všetkých prihlásených projektoch. Preto najčastejším rozhodujúcim momentom úspešnosti bola spolupráca partnerov - nielen učiteľov ale aj žiakov - zmiešané tímy žiakov, ktorí riešili konkrétne úlohy. Ďalším rozhodujúcim faktorom bola diseminácia a propagácia projektu. Dobrou prácou sa predsa treba pochváliť na stránke školy, v komunite rodičov, obce alebo mesta.
Ako zvyčajne, rozhodovanie bolo ťažké a na tých najvyšších priečkach rozhodoval v niektorých prípadoch len jeden jediný bod. Dokonca v kategórií 5-12 rokov sme pre zhodný počet bodov, udelili 2 tretie miesta.

A teraz už sa poďme na výsledky :) !sutaz-2018

Víťazi vo vekovej kategórií 5-12 rokov:

1.miestoMgr. Janka Koštialiková, ZŠ Medňanská, Ilavas projektom KOSMOTOUR PROXIMA

2.miestoMgr. Ivana Čepová, ZŠ Dargovských hrdinov, Humennés projektom Ozoboti vyprávějí
3.miestop.uč. Zuzana Garajová ZŠ s MŠ Vlkanovás projektom LET'S EXPERIENCE AND LEARN
3.miestoMgr. Katarína Kočišová a Mgr. Ľubica Budajová, ZŠ Komenského, Spišské Vlachys projektom European TV

Jen připomínám, že i loňský společný projekt Traja pátrači skončil na Slovensku na 1. místě a získali jsme za něj evropský certifikát kvality.

Paní učitelce Jance Koštialikové a jejím žákům z 3. A GRATULUJEME a radujeme se spolu s nimi!