Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Když mají děti svátek

Děti měly svátek už v úterý. Společně se svými rodiči ho mohli oslavit v sobotu 5. června na školním hřišti.

Po dlouhých deštích se objevilo objednané sluníčko a hřálo a hřálo. Po hřišti se mezi stanovišti (střelba na koš, házení kroužků, průlez tunelem, kroket, odrážení míčku pálkou, skok přes švihadlo, výlov rybníka, skok v pytli, vzpřímená chůze a umisťování ocásku na oslíkův zadek) pohybovalo na sedmdesát dětí a o něco méně rodičů.

Stejně jako loni si mohli zájemci prohlédnout také hasičské auto a vyzkoušet, zda mají strážští hasiči funkční hadice. V parném odpoledni byla taková sprcha vítaným občerstvením.

Letošním hitem se stala jízda na koni (tedy pokud se děti nebály).

Závěr odpoledne patřil opékání buřtíků, i když v horku by asi bylo lepší rozpouštění zmrzliny.

Fotogalerie je ZDE.

Rozhovor s pravidelným účastníkem posledních dětských dnů, při jeho derniéře:

HP: Dobrý den, slyšela jsem, že letoští soutěžní odpoledne je vaším posledním.
Oslík: Slyšela jste správně.
HP: A co vás k tomuto rozhodnutí vede? Nelíbí se vám tady mezi dětmi?
Oslík: Ale líbí, jenže znáte to. Věk. Tomu neporučíš. (významně se na mě podíval - pozn. HP) Myslím, že jsem už zažil dost a zadeček mám od špendlíku celý rozpíchaný. Také stát tady v tom horku bez možnosti se proběhnout či napít. Kdepak, to už není nic pro mě.
HP: Tak to chápu, ale bude se nám po vás stýskat. A co děti? Přijdou tak o jednu z atrakcí.
Oslík: Děti mi budou chybět. Ale aby nebyly ochuzeny o zábavu, našel jsem za sebe plnohodnotnou náhradu. Místo jednoho oslíka se budou už v přítím roce setkávat se dvěma koníky. Na jejich premiéru ale nebudou muset čekat tak dlouho. Seznámit se mohou již příští pátek - 11. června - při Indiánském víceboji.
HP: AHA, to je zajímavá informace. Prozradíte trochu víc, o tom, co se bude v pátek dít?
Oslík: Kdepak, kdo je zvědavý, ať v pátek přijde. Rozhodně nebude litovat.
HP: Děkuji za rozhovor a přeji klidný a nikým nerušený oslí důchod.

, :) odpovědět

Byl to krásný den,zdraví Zouharky 5 5 5 5 5 5 5 5