Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Žáci a jejich práce

Raketové hrátky pokračují

Raketové inspirace, hry a tvoření. Kdo se dále zapojí?

Výroba modelů raket z "odpadu"

yužití odpadového materiálu k tvoření.

Pomůcky

odpadový materiál (PET lahve, kartonové ruličky, zbytky papíru, tapet apod.), lepidlo, izolepa, nůžky

Provedení

• každé dítě si vybere svůj materiál a vytvoří si svoji raketku

Raketová galerie

Raketa vytvořená z kartonových ruliček, zbytků samolepicích tapet, hliníkových kelímků od paštik... od Nicolky Nováčkové a jejího tatínka

Zde místo na další vámi vyrobené raketky... Tak čí bude další?

Zde další raketová inspirace:

Vyrobte si: Velká kosmická hra

Hru dle obrázku položíte na zem. Ze vzdálenosti asi 1 metru házíte mincí nebo dřevěnými kolečky tak, abyste získali co nejvyšší bodové hodnoty. Platí číslo, které pokrývá větší část hozeného žetonu.

Můžete hrát jako hru jednotlivců, kdy se hráči ve střelbě střídají vyhrává a např. ten, kdo první dosáhne součtu 100 bodů anebo hrajete na domluvený počet kol a vyhrává ten s nejlepším výsledkem.

Můžete hrát jako hru družstev, každé družstvo má před sebou hru = raketku, každý hráč z družstva postupně hodí v jednom kole svůj žeton, body se sečtou a hra pokračuje dalším kolem. Možné různé obměny.

IMG_2862.JPG vyrobená hra (můžete si udělat své vlastní hrací pole)

IMG_2860.JPG při hře družstev

icon , - odpovědět

Já jen čekám, kdy navlečete i rodiče do skafandrů :)