Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Vítejte na palubě, plavčíci !!!

Dnes se úderem druhého hodiny odpolední otevřely dveře školy pro děti ze školky a jejich rodiče.

Nebyly to děti ledajaké, byli to předškoláci. A přišli proto, že dnes byl zápisový, a pro ně tím pádem velmi významný, den.

Zatímco rodiče vypisovali potřebné dokumenty a sdělovali nacionále, dětí se ujaly učitelky 1. stupně, aby zjistily, co všechno děti umí. Znají barvy? Umí něco spočítat? Poznají některá písmenka? Jak mluví? Vypráví? A jak vládnou vlastní ruce?

Po splnění všech úkolů se dětí ujaly ve škole bydlící pohádkové postavy a provedly je po místech, kde se na podzim už budou pohybovat samy.

Z celkového počtu 27 očekávaných předškoláků jich k zápisu přišlo 19. Přijato bylo 17 nových žáčků, zákonní zástupci dvou dětí budou žádat o odklad povinné školní docházky a po zbývajících osmi vyhlásíme pátrání.

Do I. třídy tedy v září nastoupí Radek Andrle,  Filip Habart, Jiří Havrda, Matěj Chod, Adam Josef Faltus, Jakub Komárek, Matěj Ludvík, Nicola Nováčková, Michal Novák,  Václav Podlipský, Michaela Rajtmajerová, Michal Sikyta, Lucie Sochorová, Jan Svoboda, Matyáš Tejček, Sára Veishaiplová, Michaela Wolfová.

A takhle to vypadalo.

Kdyby náhodou rodiče někam založili:
Co mají děti umět? (.doc)
Co připravit prvňáčkovi? (.doc)