Kategorie: Aktuálně, Školní družina

Už se to blíží - masopustní veselí, karnevalové, období, masky a maškary

8. 2. bude v družině tradiční maškarní karneval. Upozornění i na další masopustní a maškarní akce.

Ve škole se už objevily plakáty zvoucí na tradiční družinový maškarní karneval. Termín je zvolen na poslední den před jarními prázdninami, tzn. na pátek 8. února od 13 do 15 h.
Masky mohou být letos všelijaké, nemáme určené žádné spojující téma, můžete se na přípravě vyřádit dle vlastní fantazie.

Těším se na společné hry, tancování, zábavu a legraci. JP

Číslované vstupenky za 5,- Kč jsou slosovatelné.

O jarních prázdninách se maskování i bez masky můžete vydat v úterý 12. 2. ve Stráži s masopustním průvodem (16.00).

V sobotu 23. 2. od 14.00 můžete navštívit v prostorách školy dětský maškarní rej pro širokou veřejnost.

Na závěr několik pranostik vztahujících se na masopustní úterý:

• Masopust na slunci - pomlázka u kamen.
  • Masopust na slunci - pomlázka v senci.
  • Konec masopustu jasný - len krásný.
  • Krátký masopust - dlouhá zima.
  • Na ostatky lužky - budou jabka, hrušky.
  • Jaké jest masopustní úterý, taková bude Veliká noc.
  • Bude-li příjemné povětří (v masopustní úterý), bude dosti hrachu.
  • Teče-li v úterý masopustní voda kolejem, bude úrodný rok na len.
  • Bude-li v úterý masopustní neb v středu (Popeleční) vítr aneb vichr, tehdy celý půst větrný bude.