Kategorie: Aktuálně, Soutěže, Ostrovy objevů

O poklad korzára Heřmana

Celoroční celoškolní soutěž je opět tady!

Po roční přestávce je tady znovu celoškolní soutěž.
Podle ohlasů jsme zjistili, že vám minulý rok celoroční sbírání "penízků" chybělo, a tak jsme se rozhodli soutěž opětovně vzkřísit.

Tentokrát nese název O poklad korzára Heřmana.

Proč tento název? A kdo to byl ten korzár Heřman? A co budeme získávat a za co?

Letos bude celý první stupeň plout po ostrovech poznání a žáci se zapojí do projektu Ostrovy objevů a Augustin Heřman byl český průzkumník, mořeplavec, obchodník, kartograf, korzár a také pirát, který přes Holandsko odplul do severní Ameriky, kde se proslavil v Novém Amsterdamu a v Marylandu (více ZDE).
Tak co, věděli jste, že i Češi mají slavného mořeplavce..., potažmo i piráta?

Každý ročník (třída) bude mít na nástěnce u ředitelny svou pomyslnou truhlu, která bude obsahovat jména žáků.
Ke jménům budou přibývat "pirátské mince" za účast na školní akci či soutěži nebo za pomoc při jejich organizaci, za vítězství v soutěži přibyde další mince. Kapitán (jinak paní ředitelka A. Vaňousová) a strážce pokladu (J. Pachlová) mohou po poradě s lodními mistry (pracovníci školy) rozhodnout o přidělení mince za mimořádnou pomoc či aktivitu.

Poklad získá ten, kdo nastřádá nejvíce mincí, ale ani ostatní nepřijdou zkrátka.

Pozn.: Už můžete začít vyrábět draky nebo učit létat ty, co máte doma za skříní, protože Drakiáda 27. 9. se blíží a s ní i mince do vašeho soukromého pokladu!