Kategorie: Aktuálně, 12) Aplikace do placek

Seznámení s rozšířenou realitou

"Paní učitelko, jak jste to udělali?", ptali se minulý týden šesťáci, když potkali na školním webu družinové ptačí mazlíčky. Nevěřili, že by se družina kromě dětí hemžila také drůbeží. A dobře udělali. Na dnešek jsme si tedy naplánovali setkání s tak trochu jinou realitou.

Co je rozšířená realita?
Jde vlastně o skutečný svět (realitu) kolem vás doplněný o objekty vytvořené počítačem.

Co potřebujete?
Tablet či chytrý telefon s vhodnou aplikací a vhodným "obrázkem" (markerem). V Google play (pro Android) i v iTunes (pro iOS) jich najdete celou řadu.

K čemu to?
Své využití tato technologie stále hledá. Ikea ji používá ve svých katalozích - namíříte přístroj na obrázek, objekt na něm se "zhmotní" a vy se můžete podívat, jak bude vypadat vybraná knihovna u vás v obýváku aniž byste ji museli koupit a sestavit.
Podobně si můžete v některých eshopech prohlížet 3D modely prodávaného zboží.
Můžete navštívit místa, na které se hned tak nedostanete.
Stanete se součástí sluneční soustavy.
A nebo si můžete prohlédnout lidské tělo z trochu jiného úhlu pohledu.
A dovede si představit, když na vás z tištěné učebnice přírodopisu vyběhnou zobrazovaná zvířata? Nebo že se místo čtení textu v učebnici dějepisu projdete rozestavěnou pyramidou?

Ve školních iPadech máme několik takových aplikací. A tak jsme je dnes zkoumali a trošku jsme si hráli.

Používali jsme:

colAr mix iOS Android
Anatomy 4d
Spacecraft 3D
Solar system AR book
HeartCam iOS
AR Flashcards
Android

Potkáte-li na svých toulkách internetem další zajímavou aplikaci s rozšířenou realitou, vložte nám do komentářů odkaz. Vyzkoušíme. :)

, 3D apka odpovědět

Určite stojí za to aj AUGMENT...ten dokonca vie aj prečítať Vami vytvorené obrazy (napríklad zo SketchUp).